Category: Çiçek Hastalıkları

Çiçek Sağlığı

Çiçeklerin sağlığına dikkat edilmezse, kurur, çürür ve ölürler .. Çiçek ve bitkilerinizin sağlığı kaybolmadan şikayet durumlarını dikkate almalıdır. Bu durumlarda ne yapılmalıdır ve nasıl tanı koyulur?? Tam tanı…

Yeşil ve Siyah Sinekler

Bitkinin büyüyen uçlarında koloni oluştururlar. Yok etmek için arap sabununu köpürtün ve bununla tüm bitkiyi yıkayın.

Mealy Bugs

Yaprakların altında ve gövdede bulunan minik yün yumaklarına benzer oluşumlardır. Pamukçuk gibidir. İspirtoya (metil alkol) batırılmış bir pamukla siliniz.

Küf

Yapraklarda ve gövdede oluşan beyaz, pudra benzeri olusumlardır. Mantar ilacı (fungicide) ile spreyleyin.

Kırmızı Örümcek Mite’ları

Yaprakların alt yüzeylerinde bulunan küçük, sarı, kahverengi veya kırmızı kurtçuklardır. İnce örümcek ağları üretirler. Kuru ortamı severler. Nemliliği artırmak amacıyla bitkiyi sık sık spreyleyin.

Kabuk Böcekleri

Yapraklara ve gövdeye yapışmış duran küçük, sert kabuklu, kahverengi, sarı böceklerdir. Böcekleri ilik sabunlu suyla temizleyip durulayın.

Botrytis

Yaprak, çiçek ve gövdede bulunan gri küftür. Bitkiyi daha kuru bir ortama alin ve hava akımını artırın. Ölü çiçek ve yaprakları düzenli olarak ayıklayın. Sorun devam ederse mantar…

Beyaz Sinekler

Güveye benzer ve rahatsız edildiğinde uçuşan küçük, beyaz böceklerdir. Tüm bitkiyi ilik sabunlu suya batırın ve sonra durulayın.