En Güzel Gelin Çiçekleri

Gelinliği tamamlayan buketler gelinliğe ayrı bir renk katar. Saflığı, masumiyeti temsil ettiğine inanıldığındanbeyaz güller gelin buketlerinde en çok tercih edilen çiçeklerdendir. Gelin buketi yapma ve canlı çiçek olarak iki şekilde hazırlanabilir. Yapma çiçekler daha çok saklanmak amacı ile tercih edilmektedir. Ancak günümüzde canlı çiçekler tercih edilmeye başlanmıştır. Gelin el çiçeğinin ne zaman kullanılmaya başlandığı tam olarak bilinememektedir. “Seninle çok mutlu olacağız” anlamına gelmektedir.

Gelin Çiçeği ile ilgili adetler
Tıpkı ayakkabı topuğuna yazılan isim gibi havaya atılan gelin çiçeğini tutan kişinin sıradaki gelin olduğu düşünülür.

Rüyada Gelin Çiçeği Görmek

Rüyada gelin görmek sevinç ve neşeye, gelinin eve gelmesi hane halkı için bolluğa, Genç kızın gelin görmesi dünürcü gelmesine, Delikanlının gelin görmesi arzu ettiği işin gerçeklmeşmesine; Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekar erkek için sevdiği kızlaa söz kesilmesine, Orta yaşlı kadının gelinlik giymesi sevinç ve sürura işarettir.
Rüyada çiçek görmek gönül açıcı, sevinçli haber ve gelişmelere; lezzetli şeylere ve huzurlu bir hayata, Bekarın başında çeçekten taç görmesi evylenmesine, Kadının çiçek görmesi hamilelikle gelecek sevince, Taze çiçek şiddet ve üzüntüden kurtulmaya, Değişik renkte çiçekler farklı sevinç sebeplerine işarettir.

Bu iki kavramı bir arada yorumladığınızda objenin rüyada ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Gelin Çiçekleri

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. elif ekin

    ssssssssssssssssssüüüüüüüüüüüüüüüüüppppppppppppppeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Bir Cevap Yazın