Kaladyum diğer adıyla alacakök ya da fil kulağı yılanyastığıgillerden bir bitkidir. Uzun ve etli saplarının uzunda kalp şeklinde , kağıt inceliğinde 20cm kadar uzunlukta yaprakları vardır. Yapraklarının üzeri damarlı olup, beyaz ya da krem rengindedir. Saksıda yarım metreye ulaşırlar. Salonlar için çok gösterişli bir bitkidir.

Kaladyum iyi akıntılı yani süzek toprağı sever. Toprağını hazırlamak için; dere kumu, yaprak çürüntüsü, torf ve kili eşit oranlarda hazırlanır.

Kaladyum nemli ortamlarda tutulmalıdır. Bol su ister. Yapraklarına yaz aylarında sıklıkla su püskürtülmelidir. Gölge ve havadar yerleri seven bitki, doğrudan güneş ışığında bırakılmamalıdır.

İlkbahar ve yaz mevsimlerinde yarı yarıya sulandırılmış, standart sıvı gübre 15 günde bir verilmelidir. Saksı değişimine ihtiyaç duymayan kaladyum diğer yıl tekrar yetirştirilmelidir. Üretimi ise, biraz zahmetli görünse de kolaydır. Sonbahar aylarında kaladyumlar bozulduğunda sararan gövde ve yaprakları kesilir, yumruşarı saksıdan çıkarılır ve bu yumrular kış boyunca serin bir yerde tutulıup, baharda uygun toprak hazırlanarak, içine ekilir.