Bakımı en kolay bitki çeşitleridir, yapraklı salon bitkileri. Uzun ömürlü, az ışık alan yerde dahi canlı kalır. Hem salonlarınızı güzelleştirir, hem kolay bakılır.

Yapraklı salon bitkisi seçerken, boyuna, mekana uyup, uymayacağına dikkat edilmelidir. Anşi ısı değişikliği bu bitkileri öldürebilir. Işıkaz da olsa, mutlaka gün ışığı almalıdır.  Sulamasına dikkat edilmeli, susuz bırakılmamalıdırç Saksının dibinde su bırakmayın, gerektikçe sulkayın. Saksı dibindeki su bu bitkileri yok olmasına, köklerinin çürümesine sebep olur. Sulama işleminde ılık ve dinlenmiş su kullanılmalıdır.

Bu bitkilerin neme ihtiyaçları vardır ve hergün ytapraklarına su püskürtülmelidir. Kuru ortamda yaşayamazlar. Bu bitkileri yetiştirirken bir noktaya daha dikkat edilmeli o da toz… Toz onlar için büyük bir düşmandır. Arada bir yıkama ister. Yıkama işleminden sonra yapraklar kuruyunca yaprak cilası sıkın ki, tozdan etkilenmesinler

Bitkilerinizi düzenli olarak besleyin. Çubuk veya sıvı gübre kullanabilirsiniz. Hastalık ve zararlılara karşı tedbirinizi baştan alın. Daima güvenilir yerlerden alışveriş yapın. Gelişigüzel toprak kullanmayın. Ayrıca iyi bakılan,havadar mekanlarda yetişen bitkiler kolay hastalanmaz.